Gatunek 16MnCr5

Stal stopowa do nawęglania, walcowana zgodnie z PN-EN 10084 EN ISO 683 lub w stanie kutym, który nie jest określony w normie.

Stosowany do bardziej obciążonych elementów pojazdów i maszyn, takich jak wałki rozrządu, części przekładni i śruby, gdzie wymagana jest wyższa wytrzymałość w połączeniu z wysoką ciągliwością. Warunki dostawy w stanie wyżarzonym zapewniają określone zakresy twardości i tym samym stałą obrabialność. Hartowanie powierzchniowe elementów, podczas którego w obszarze krawędzi wprowadzany jest węgiel, umożliwia uzyskanie umiarkowanie wysokiej twardości i odporności na zużycie powierzchni z twardym rdzeniem. Jeśli nacisk położony jest na obróbkę skrawaniem, należy rozważyć bardzo podobny, ale ponownie zasiarczony wariant 16MnCrS5. W niektórych przypadkach ma miejsce podwójna certyfikacja obu wariantów 16MnCr(S)5.

Wybór towarów

kategoriaProfilMateriałNorma
Stal stopowa do nawęglaniaOkrągłe16mncr5DIN EN 10084 / DIN EN ISO 683
Stal stopowa do nawęglaniaOkrągłe16mncr5

Jeśli masz jakieś pytania lub specjalne życzenia, to zapraszamy do kontaktu z nami

+48 32 317 16 00


Jakość

Dzięki wysokiej jakości produktom i naszemu doskonałemu serwisowi wyznaczamy wciąż nowe standardy. Najwyższa jakość charakteryzuje wszystkie obszary naszej działalności, od przyjęcia zlecenia po serwis i dostawę.

Serwis

Specjalne pakowanie, magazynowanie, prefabrykacja, ekspresowa dostawa lub badanie materiałów. Dzięki naszej kompleksowej ofercie usług ułatwiamy pracę naszym klientom.

Pewność dostawy

Nasze magazyny są pełne stali. Ponad 80,000 ton dostępnych od ręki. Terminowo i niezawodnie. 

Lokalizacje blisko Ciebie

Nasza sieć oddziałów gwarantuje szybką dostawę, niezależnie od lokalizacji.

Globalne zakupy

Jako część grupy JACQUET METAL zaopatrujemy się u 160 dostawców z 25 krajów. Nasz globalny zakup oznacza największy możliwy wybór i dostępność tysięcy artykułów stalowych i metalowych.


Przewiń na górę