Stal niestopowa utwardzana cieplnie

Stal niestopowa do nawęglania to stal hartowana o odpornej na zużycie powierzchni i twardym rdzeniu.

Poza niską zawartością węgla, nie większą niż 0,2 procent, stal ta nie zawiera żadnych składników stopowych. Dzięki temu materiał ma stosunkowo wysoką ciągliwość i niską twardość.

Dlatego też niestopowa stal nawęglana nadaje się do przedmiotów, które są mniej obciążone. Na przykład na śruby, tuleje i przeguby.

Konkretny przykład: Aby zamocować boki zębów kół zębatych w sposób odporny na zużycie, niestopową stal nawęglaną wprowadza się do atmosfery zawierającej węgiel. W wysokiej temperaturze węgiel łączy się z warstwą brzegową materiału. W kolejnym procesie hartowania uzyskuje się wysokie wartości twardości, podczas gdy rdzeń pozostaje miękki i twardy. Ta kombinacja twardej, odpornej na zużycie powierzchni i twardego, stosunkowo miękkiego rdzenia jest optymalna dla silnie obciążonych części zębatych.

Wybór towarów

ProfilGatunekMateriałNorma
OkrągłeGatunek C15E1.1141DIN EN 10084 / DIN EN ISO 683
OkrągłeGatunek C15R1.1140DIN EN 10084 / DIN EN ISO 683

Jeśli masz jakieś pytania lub specjalne życzenia, to zapraszamy do kontaktu z nami

+48 32 317 16 00


Jakość

Dzięki wysokiej jakości produktom i naszemu doskonałemu serwisowi wyznaczamy wciąż nowe standardy. Najwyższa jakość charakteryzuje wszystkie obszary naszej działalności, od przyjęcia zlecenia po serwis i dostawę.

Serwis

Specjalne pakowanie, magazynowanie, prefabrykacja, ekspresowa dostawa lub badanie materiałów. Dzięki naszej kompleksowej ofercie usług ułatwiamy pracę naszym klientom.

Pewność dostawy

Nasze magazyny są pełne stali. Ponad 80,000 ton dostępnych od ręki. Terminowo i niezawodnie. 

Lokalizacje blisko Ciebie

Nasza sieć oddziałów gwarantuje szybką dostawę, niezależnie od lokalizacji.

Globalne zakupy

Jako część grupy JACQUET METAL zaopatrujemy się u 160 dostawców z 25 krajów. Nasz globalny zakup oznacza największy możliwy wybór i dostępność tysięcy artykułów stalowych i metalowych.


Przewiń na górę