Stal do nawęglania jest używana zarówno w postaci walcowanej, jak i jasnej do wielu standardowych zastosowań: od kół zębatych i wałów po śruby i złącza. Wysokiej jakości powierzchnie i wąskie tolerancje należą do typowych właściwości stali nawęglanej. Idealna do precyzyjnych zastosowań w silnie obciążonych punktach łożysk.

Stal nawęglana pozostaje niekiedy na gotowym elemencie jako oznaka wysokiej jakości konstrukcji stalowej. Hartowane powierzchnie ze stosunkowo twardym i elastycznym rdzeniem są uważane za najlepszą kombinację dla wszystkich przekładni i podobnie silnie obciążonych części.

Niska zawartość węgla do maksymalnie 0,20 procent jest charakterystyczna i sprawia, że stal nawęglana jest stosunkowo twarda i miękka. Aby móc wytwarzać silnie obciążone boki zębów kół zębatych w sposób odporny na zużycie, są one zanurzane w atmosferze zawierającej węgiel. W wysokiej temperaturze węgiel atmosferyczny przenika do warstwy brzegowej stali. Sprzyja to następującemu tam procesowi hartowania w celu uzyskania wyższych stopni twardości, podczas gdy rdzeń stalowy pozostaje o niskiej zawartości węgla.

Wybór towarów

ProfilGatunekMateriałNorma
OkrągłeGatunek C15E1.1141DIN EN 10277
OkrągłeGrade C15Pb1.0403DIN EN 10277
OkrągłeGatunek 16MnCrS51.7139DIN EN 10277
OkrągłeGatunek 16MnCrSPb51.7142DIN EN 10277

Jeśli masz jakieś pytania lub specjalne życzenia, to zapraszamy do kontaktu z nami

+48 32 317 16 00


Jakość

Dzięki wysokiej jakości produktom i naszemu doskonałemu serwisowi wyznaczamy wciąż nowe standardy. Najwyższa jakość charakteryzuje wszystkie obszary naszej działalności, od przyjęcia zlecenia po serwis i dostawę.

Serwis

Specjalne pakowanie, magazynowanie, prefabrykacja, ekspresowa dostawa lub badanie materiałów. Dzięki naszej kompleksowej ofercie usług ułatwiamy pracę naszym klientom.

Pewność dostawy

Nasze magazyny są pełne stali. Ponad 80,000 ton dostępnych od ręki. Terminowo i niezawodnie. 

Lokalizacje blisko Ciebie

Nasza sieć oddziałów gwarantuje szybką dostawę, niezależnie od lokalizacji.

Globalne zakupy

Jako część grupy JACQUET METAL zaopatrujemy się u 160 dostawców z 25 krajów. Nasz globalny zakup oznacza największy możliwy wybór i dostępność tysięcy artykułów stalowych i metalowych.


Przewiń na górę