Gatunek 16MnCrSPb5

Stal stopowa jasna nawęglana, zgodna z DIN EN 10277 w wersji ciągnionej lub łuszczonej.

Stosowana do bardziej obciążonych elementów pojazdów i maszyn, takich jak wałki rozrządu, części przekładni i śruby, gdzie wymagana jest wyższa wytrzymałość w połączeniu z wysoką ciągliwością. Określona zawartość siarki i zawartość ołowiu zapewniają bardzo dobrą skrawalność. Hartowanie kasetowe elementów, podczas którego w obszarze krawędzi wprowadzany jest węgiel, pozwala na uzyskanie umiarkowanie wysokiej twardości i odporności na zużycie powierzchni z twardym rdzeniem. Wersja jasna zapewnia właściwości określone w odpowiednich normach DIN oraz powierzchnię bez łuski z odpowiednimi polami tolerancji. Oznacza to, że stal ta może być również stosowana bez dalszej obróbki powierzchniowej lub obrabiana w tokarkach. 

Należy pamiętać, że stop ołowiany nie spełnia wymogów europejskiego rozporządzenia REACH.

Wybór towarów

kategoriaProfilMateriałNorma
Stal do nawęglaniaOkrągłe16mncrspb5DIN EN 10277

Jeśli masz jakieś pytania lub specjalne życzenia, to zapraszamy do kontaktu z nami

+48 32 317 16 00


Jakość

Dzięki wysokiej jakości produktom i naszemu doskonałemu serwisowi wyznaczamy wciąż nowe standardy. Najwyższa jakość charakteryzuje wszystkie obszary naszej działalności, od przyjęcia zlecenia po serwis i dostawę.

Serwis

Specjalne pakowanie, magazynowanie, prefabrykacja, ekspresowa dostawa lub badanie materiałów. Dzięki naszej kompleksowej ofercie usług ułatwiamy pracę naszym klientom.

Pewność dostawy

Nasze magazyny są pełne stali. Ponad 80,000 ton dostępnych od ręki. Terminowo i niezawodnie. 

Lokalizacje blisko Ciebie

Nasza sieć oddziałów gwarantuje szybką dostawę, niezależnie od lokalizacji.

Globalne zakupy

Jako część grupy JACQUET METAL zaopatrujemy się u 160 dostawców z 25 krajów. Nasz globalny zakup oznacza największy możliwy wybór i dostępność tysięcy artykułów stalowych i metalowych.


Przewiń na górę