Gatunek 20MnCrS5

Stopowa stal nawęglana, walcowana zgodnie z PN-EN 10084 EN ISO 683 lub w stanie kutym, który nie jest określony w normie.

Stosowana do bardziej obciążonych elementów pojazdów i maszyn, takich jak wałki rozrządu, części przekładni i śruby, gdzie wymagana jest umiarkowanie wysoka wytrzymałość w połączeniu z dużą ciągliwością. Warunki dostawy w stanie wyżarzonym zapewniają określone zakresy twardości, a tym samym stałą obrabialność. Hartowanie powierzchniowe elementów, podczas którego w obszarze krawędzi wprowadzany jest węgiel, umożliwia uzyskanie umiarkowanie wysokiej twardości i odporności na zużycie powierzchni z twardym rdzeniem. Jeśli nacisk położony jest na wytrzymałość zmęczeniową, a obróbka mechaniczna ma jedynie drugorzędne znaczenie, należy rozważyć bardzo podobny wariant 20MnCr5, ale często o niższej zawartości siarki. W niektórych przypadkach ma miejsce podwójna certyfikacja obu wariantów 20MnCr(S)5.

Wybór towarów

kategoriaProfilMateriałNorma
Stal stopowa do nawęglaniaOkrągłe20mncrs5
Stal stopowa do nawęglaniaOkrągłe20mncrs5DIN EN 10084 / DIN EN ISO 683

Jeśli masz jakieś pytania lub specjalne życzenia, to zapraszamy do kontaktu z nami

+48 32 317 16 00


Jakość

Dzięki wysokiej jakości produktom i naszemu doskonałemu serwisowi wyznaczamy wciąż nowe standardy. Najwyższa jakość charakteryzuje wszystkie obszary naszej działalności, od przyjęcia zlecenia po serwis i dostawę.

Serwis

Specjalne pakowanie, magazynowanie, prefabrykacja, ekspresowa dostawa lub badanie materiałów. Dzięki naszej kompleksowej ofercie usług ułatwiamy pracę naszym klientom.

Pewność dostawy

Nasze magazyny są pełne stali. Ponad 80,000 ton dostępnych od ręki. Terminowo i niezawodnie. 

Lokalizacje blisko Ciebie

Nasza sieć oddziałów gwarantuje szybką dostawę, niezależnie od lokalizacji.

Globalne zakupy

Jako część grupy JACQUET METAL zaopatrujemy się u 160 dostawców z 25 krajów. Nasz globalny zakup oznacza największy możliwy wybór i dostępność tysięcy artykułów stalowych i metalowych.


Przewiń na górę