Gatunek C15E

Stale niestopowe nawęglane, walcowane zgodnie z PN-EN 10084 ISO 683 lub w stanie surowym zgodnie z PN-EN 10277. 

Stosowana do ogólnych zastosowań w częściach pojazdów i maszyn, takich jak części przekładni, sworznie, pręty, przekładki, osie, gdzie wymagana jest raczej niska wytrzymałość, ale wysoka ciągliwość. Ze względu na niską twardość i wytrzymałość, C15E może być w pewnym stopniu formowany na zimno. Hartowanie powierzchniowe elementów, w którym węgiel jest wprowadzany do strefy krawędziowej, umożliwia uzyskanie stosunkowo twardej i odpornej na zużycie powierzchni z twardym rdzeniem.

Ze względu na niską zawartość węgla, C15E jest bardzo łatwa do spawania. Wariant stali 'E' zapewnia korzystniejszy stopień czystości, ale przy nieco mniej korzystnej obrabialności w porównaniu z niemal analogicznym wariantem 'R'.

Wybór towarów

kategoriaProfilMateriałNorma
Stal niestopowa utwardzana cieplnieOkrągłec15eDIN EN 10084 / DIN EN ISO 683
Stal do nawęglaniaOkrągłec15eDIN EN 10277

Jeśli masz jakieś pytania lub specjalne życzenia, to zapraszamy do kontaktu z nami

+48 32 317 16 00


Jakość

Dzięki wysokiej jakości produktom i naszemu doskonałemu serwisowi wyznaczamy wciąż nowe standardy. Najwyższa jakość charakteryzuje wszystkie obszary naszej działalności, od przyjęcia zlecenia po serwis i dostawę.

Serwis

Specjalne pakowanie, magazynowanie, prefabrykacja, ekspresowa dostawa lub badanie materiałów. Dzięki naszej kompleksowej ofercie usług ułatwiamy pracę naszym klientom.

Pewność dostawy

Nasze magazyny są pełne stali. Ponad 80,000 ton dostępnych od ręki. Terminowo i niezawodnie. 

Lokalizacje blisko Ciebie

Nasza sieć oddziałów gwarantuje szybką dostawę, niezależnie od lokalizacji.

Globalne zakupy

Jako część grupy JACQUET METAL zaopatrujemy się u 160 dostawców z 25 krajów. Nasz globalny zakup oznacza największy możliwy wybór i dostępność tysięcy artykułów stalowych i metalowych.


Przewiń na górę