Gatunek C15Pb

Bezstopowa, jasna stal nawęglana wg PN-EN 10277, w wersji ciągnionej lub łuszczonej.

Zastosowanie do ogólnych zastosowań w częściach pojazdów i maszyn, takich jak części przekładni, sworznie, pręty, przekładki, osie, gdzie wymagana jest raczej niska wytrzymałość, ale wysoka ciągliwość. Zawartość ołowiu prowadzi do bardzo dobrej skrawalności C15Pb. Ze względu na niską twardość i wytrzymałość, materiał ten może być w pewnym stopniu formowany na zimno. Hartowanie kasetowe elementów, w którym węgiel jest wprowadzany do strefy krawędziowej, umożliwia uzyskanie stosunkowo twardej i odpornej na zużycie powierzchni z twardym rdzeniem.

Ze względu na niską zawartość węgla, C15Pb jest bardzo łatwy do spawania. Wersja jasna zapewnia właściwości określone w odpowiednich normach DIN oraz powierzchnię bez łuski z odpowiednimi polami tolerancji. Oznacza to, że stal ta może być również stosowana bez dalszej obróbki powierzchniowej lub obrabiana w tokarkach. Należy pamiętać, że stop ołowiany nie spełnia wymogów europejskiego rozporządzenia REACH.

Wybór towarów

kategoriaProfilMateriałNorma
Stal do nawęglaniaOkrągłec15pbDIN EN 10277

Jeśli masz jakieś pytania lub specjalne życzenia, to zapraszamy do kontaktu z nami

+48 32 317 16 00


Jakość

Dzięki wysokiej jakości produktom i naszemu doskonałemu serwisowi wyznaczamy wciąż nowe standardy. Najwyższa jakość charakteryzuje wszystkie obszary naszej działalności, od przyjęcia zlecenia po serwis i dostawę.

Serwis

Specjalne pakowanie, magazynowanie, prefabrykacja, ekspresowa dostawa lub badanie materiałów. Dzięki naszej kompleksowej ofercie usług ułatwiamy pracę naszym klientom.

Pewność dostawy

Nasze magazyny są pełne stali. Ponad 80,000 ton dostępnych od ręki. Terminowo i niezawodnie. 

Lokalizacje blisko Ciebie

Nasza sieć oddziałów gwarantuje szybką dostawę, niezależnie od lokalizacji.

Globalne zakupy

Jako część grupy JACQUET METAL zaopatrujemy się u 160 dostawców z 25 krajów. Nasz globalny zakup oznacza największy możliwy wybór i dostępność tysięcy artykułów stalowych i metalowych.


Przewiń na górę